Kapat

572 Sirius – Kalmar Futbol Tahminleri

20 nisan Perşembe günü oynanacak Sirius – Kalmar maçının iddaa tahminleri , analizleri , yorumları , ve istatistik bilgiler bu yazımızla sizinle. Yaklaşık 12 saat süren analizler sonucu ortaya çıkan bu önemli bilgilere göz gezdirmeden kuponunuzu hazırlamayınız.

iddaa tahminleri
Editörlerimizden 12 saat süren analiz sonucu iddaa tahmini ve maç yorumu;
Karşılaşma Sirius’un kendi sahasındaki zemin sıkıntısı nedeniyle Gefle’de oynanacak. Sirius kendi evinde doğal çim kullanan bir ekip fakat bu maçın oynanacağı stadyum suni. 3 haftalık süreçteki 2 galibiyetini de suni çimde almış bir Sirius için bu dezavantajdan ziyade avantaj sağlayabilir ki tek yenilgiyi kötü zeminde, evlerinde aldığını da hatırlatalım. Yetenekli birkaç ayağın o kötü zeminde zorlanması, alınan yenilgide önemli etmendi.

Sirius’ta hoca takımı, takımdakiler de birbilerini uzun süredir tanıyorlar. Alan paylaşımını iyi yapıp, takım halinde hücum ediyorlar. Baskı kurdukları anlarda bekler dahi kenardan içeriye girip hücuma destek verebiliyor. Oyunun sıkışması halinde ise sürekli kendisini boşa atan ve arkadaşlarına alan ya da pas kanalı açmaya çalışan Siriuslular görebiliyorsunuz. Hızlı bir hücum söz konusuysa bir şekilde topu Sarfo’ya aktarıp takım halinde ceza alanına yönelme, aniden çoğalma potansiyelleri de dikkat çekici. Çalışkan isimlere Sarfo ve Thor gibi orta alandan klâs ayakların verdiği destek takımı sonuca götürdü şimdiye kadar. Özellikle de Allsvenskan düzeyinde neler yapacağı merak edilen Sarfo’nun sezon başlangıcı parmak ısırtan cinsten.

Pekala kusursuz değiller. Özellikle Larsson’un kullandığı sağ tarafın aksadığını söylemek mümkün. Zaman zaman o bölgeyi tek başına savunmak durumunda bile kalıyor Larsson. Hoca Bergstrand 3 maçın 3’ünde de Larsson’un önünde farklı isim oynattı. Sanırım o da o bölgedeki aksamaların farkında ancak ne Nilsson, ne Vecchia ne de Skoglund takım oyunu anlamında onun beklentilerine cevap veremedi tam olarak. En azından şimdilik. Sakatlığını atlatan ve son Norrköping maçında takımın son golünü atan Haglund 11’e monte edilebilir.

Kalmar sezona çok kötü başladı. Son olarak da derbide Jönköpings’e kaybettiler. Savunmada yapılan basit hatalar, orta alanın diğer bölgelerle olan kopukluğu derken takım defansif anlamda sınıfta kaldı. Son derbi yenilgisinin ardından yönetim teknik kadro ile acil durum toplantısı yaptı ve oyunculara moral verildi. Teknik patron Swardh’ın da arkasında olduğu demeçleri verilerek hocaya olan güven ortaya koyuldu. Pekala mevcut sorunları bir anda götürmeyecek bu detay ancak en azından reaksiyon gösterilmesi anlamında Sirius maçı önemli olabilir. Defansif sıkıntılar bir anda çözülecek gibi değil zira bugün genç orta alan rotasyonunun en önemli parçası Rasmus Elm de yok. Aslında o bölgenin elebaşı olan Ismael’den de sezon başından bu yana faydalanamadıklarını düşünürsek o bölgede Sirius’a yenik düşecek bir Kalmar bekleyebiliriz. Hoca Swardh zaten kadroda 2-3 tane önemli değişiklik yapacak. Eid-Eriksson-Romario-Hallberg-Sachpekidis-David Elm orta alan, forvet hattı bekleniyor ki bu da sezon başının aksine ciddi bir değişim demek. Bunun özellikle ofansif anlamda Kalmar’a artı getireceğini düşünüyorum.

Taraf bahsi için Sirius’u ön plana çıkaranlara diyecek bir şeyim olmaz ancak Kalmar’daki ‘olağanüstü hâl’ durumu ve yaşanacak kadro değişimi bende pozitif beklentiler yaratıyor. Sachpekidis-Eid performansı bu anlamda ön plana çıkardığım isimler. Sirius’un da zaten mevcut Kalmar performansı karşısında gol, hatta goller bulması yüksek ihtimalken gollere yönelmeyi makul buluyorum. Tercihim iki takımın da gol bulması yönünde.

İki takımın son karşılaşmalarından çıkan mantıksal tüyolar;
2,5 Altı/Üstü Alt1.70
Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 3 maç 2,5 gol ve altında tamamlandı.

Karşılıklı Gol Var1.55
Kalmar bu sezon, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı 3 maç oynadı, bu maçların tamamında karşılıklı gol oldu.

İki takım için öne çıkan önemli bilgileri sizin için araştırdık, biraz zor oldu ama şunlara ulaştık;
Bu sezon ligde, 1,85 (ev sahibi takım oranı) orana sahip takımlar %33,33 oranında galip geldiler. (1 / 3)
Kalmar bu sezon 3 orana sahip olduğu tek maçta berabere kaldı.
Kalmar, bu sezon ligde favori olarak çıkmadığı tek maçta berabere kaldı.
Bu sezon ligde, beraberliğine 3,1 oran verilen maçlar %42,86 oranında berabere tamamlandı. (3 / 7)
Bu sezon ligde, 3 (misafir takım oranı) oranına sahip takımlar %28,57 oranında galip geldiler. (2 / 7)

banko maçlar

Malesef bu tahmininde sonuna geldin.! Bugün oynanan diğer banko maçlar ve iddaa tahminleri için hemen tıkla!