Kapat

660 Baskonia – Gran Canaria Basketbol Tahminleri

Geçen sezon Euroleague’de Final Four’a kalan Baskonia bu sezon uzun yıllar sonra ligte final oynamayı hedefliyor. Luz sakatlığından 2017 yılını kapattı. Son maçlarda sakatlığından oynamayan Budinger’in yokluğunda Yeşilgiresun’da dikkat çeken Ricky Ledo’yu kadroya kattılar. 5 yıl sonra ilk kez playoff’a bu kadar üst sıradan giriş yapmayı başardılar. Sezon başında büyük umutlarla takıma katılan Bargnani hayal kırıklığı ile dolu bir sezon geçirdi ve yollar ayrıldı. Hanga, Euroleague’de yılın savunmacısı seçildi.

Gran Canaria, İspanya liginin en istikrarlı ekiplerinden biri. Üst üste 15. Sezonun 13’ünde playoff’a kaldılar. Kulüp tarihindeki en yüksek galibiyet yüzdesi ile sezonu tamamladılar. Deplasmanda üst üste 11 maçta 9 galibiyet aldıktan sonra son 3 deplasman maçını kaybettiler.

İki takımın geçen ay Vitoria’daki mücadelesinde Hanga sezonun en iyi performanslarından birini çıkarmış ve Budinger da çok faydalı oynamış ve maçı 95-90 kazanmışlardı. Bu kez de Gran Canaria’nın maçın sonuna kadar oyunda kalmasını bekliyorum.