Kapat

722 Cremona – Cantu Basketbol Tahminleri

Cremona son 7 maçta 6 mağlubiyet aldı ve ligte kalma şansını çok çok azalttı. Bu süreçteki tek galibiyetleri Pesaro deplasmanında gelmişti ve o galibiyet sayesinde umutlarını sürdürüyorlar. Kalan 3 maçta Pesaro’dan 2 maç fazla kazanmaları gerekiyor. Sahalarında 2 maçlık galibiyet serisi sonrası son 3 iç saha maçını kaybettiler. Son 5 iç saha maçının 4’ünde en az 82 sayı yediler. Son maçlarda rakip guardların harika performansları karşısında çaresiz kalıyorlar. 3 ay önce transfer olan Darius Johnson-Odom çok iyi oynuyor. Thomas’ın omzundan sakatlık problemi var fakat oynaması bekleniyor.
Cantu 3 maçlık mağlubiyet serisi sonrası son maçta Pistoia’yı devirip ligte kalmayı matematiksel olarak garantiledi ve az olan playoff şansını sürdürdü. Dowdell-Johnson ikilisi formda. Johnson geçen hafta maç kazandıran son saniye basketini buldu. Slokar uzun süredir takımla antrenman yapıyordu ve geçen hafta ilk maçına çıktı. Acker sakatlığından geçen hafta oynamadı. Son 6 deplasman maçında 5 mağlubiyet aldılar. Son 2 deplasman maçında ortalama 89 sayı yediler. Son 3 deplasman maçında 82 sayı ortalaması tutturdular.

Cremona’nın son 9 maçının 7’si üst bitti. Cantu’nun son 3 deplasman maçı üst bitti. Savunmanın ikinci plana bırakılacağı bir maç olmasını bekliyorum. Ligte kalma adına kazanması gereken Cremona’nın da her zamanki gibi sahasında maça iyi bir başlangıç yapıp ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. ÜST