Kapat

784 Fenerbahçe – Maccabi Tel Aviv Basketbol Tahminleri

Euroleague’te normal sezonun bitimine 4 hafta kala çok önemli bir sınava çıkıyor Fenerbahçe. İç sahada oynayacakları 2 maçtan biri İsrail ekibi Maccabi karşısında. Devamında onları 2 zorlu mücadele ( Anadolu Efes – Real Madrid ) bekliyor. Fenerbahçe son resmi maçında Büyükçekmece karşısında rahat kazandı.

Bogdanovic o maçta dinlendirilmişti ve büyük ihtimalle bu maçtada dinlendirilecek. Rakip Maccabi, sezona çoktan havlu attı. Tarihlerindeki en kötü sezonlar biriydi bu yıl. Zirbes, Weems, Goudelock gibi dikkat çekici isimleri kadrolarında barındılar sezon başında ancak şuanda durum hayli farklı.

Çok dar bir rotasyon ile oynuyorlar ve Devin Smith dışında da kaliteli olarak nitelendirilebilecek bir isme de sahip olduklarını düşünmüyorum. Mücadelenin başından itibaren kontolü elimizde tutmak ve ritim bulmalarına izin vermemiz gerekiyor. Obradovic ve öğrencileri bu maçı kesinlikle ciddiye alacaklardır.

Pota altında; Antic, Vesely, Udoh, Ahmet ve Bennett gibi güçlü oyuncularımız var. Aynı zamanda kısa rotasyonumuzda rakibe göre hayli geniş. Fenerbahçe rakibine şans tanımaz.