Kapat

786 Strasbourg – Asvel Basketbol Tahminleri

Önceki 4 sezon ligte final oynayan Strasbourg, sezona kötü başlangıç yaptıktan sonra Collet’nin tekrar takımın başına geçmesi ile eski görüntüsünü yakaladı ve harika bir çıkış yapıp play-off’a saha avantajı ile giriş yaptı. Pau Orthez karşısında ilk maçı uzatmada kaybetseler de sonraki 2 maçta alışılan savunma karakterini sergileyip turu geçti. Koç bu seride daha iyi bir Slaughter’a ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Geçen sezon sürpriz yaparak tüm turları geçen ve şampiyon olan Asvel bu sezon sonunda yakaladığı flaş çıkışı playoff’a da yansıttı ve ilk turda dominant bir sezon geçiren Monaco’yu iki kez deplasmanda devirip büyük sansasyon yarattı ve yarı finale yükseldi. Bu sezon sahasında bir maç kaybeden takıma karşı iki maçı da kazanmaları büyük başarı. Watkins iyi bir maç çıkardı. Kahudi son maçta oyunun iki tarafında da etkiliydi. Son maçta sakatlanan ve dikiş atılan Andersen’in bu maçta oynaması bekleniyor.

3 hafta önce Strasbourg, Asvel’i deplasmanda 74-71 devirmişti. Asvel son 6 deplasman maçını kazandı. Düşük tempolu agresif savunmaların ön planda olacağı bir maç olmasını bekliyorum. İlk yarıdan da Strasbourg oynanabilir. Sürpriz arayanlar maç sonu konuk ekibi tercih edebilir. Tercihim ALT