Kapat

787 Beşiktaş – Galatasaray Basketbol Tahminleri

Beşiktaş, şampiyonluk favorisi olarak gösterildiği, grup maçlarını mükemmel bir performansla geçtiği ve çok zor bir grubu lider olarak bitirdiği FIBA Şampiyonlar Ligi’nde, Pınar Karşıyaka’ya elenmenin şokunu geçtiğimiz hafta Daçka maçında da yaşadı, özellikle ilk yarıda rakibine çok büyük bir avantaj verince, ikinci yarıdaki dönüşü galibiyet için yeterli olmadı. Ancak bu kez kendi sahalarındalar ve bir çıkış için kazanmak zorundalar.

Ergin Ataman’ın çalıştırdığı Galatasaray karşısında taraftarın nasıl bir atmosfer oluşturacağını tahmin etmek de çok güc değil. Galatasaray, cuma günü müthiş bir galibiyet elde etti ve Olimpiakos’u deplasmanda devirdi. Bunun moraliyle sahaya çıkacaklar, Türkiye maçları için transfer ettiğikleri McCollum’u da sahaya sürerek, hücum performanslarını biraz daha artıracaklar. Ancak aynı şeyi savunmada sergilemeleri kolay değil. Özellikle iç saha maçlarının başlarında Stimac ile Clark etkili olabiliyor.

Bu da kısaların rahatlamasını sağlıyor. Strawberry ile Roll ikiisine guard pozisyonundan da bir katkı gelirse Beşiktaş bir anda durdurulması güç bir ekip haline dönüyor. Bu kadar kritik bir maçta da istedikleri oyunu oynarlar diye tahmin ediyorum. Bunun için de ev sahibini galibiyete yakın görüyorum. Ayrıca iki takımın da skor konusundaki yetenekleri toplam sayının artma olasılığının yüksekliğini de gösteriyor.