Kapat

797 Real Madrid – Andorra Basketbol Tahminleri

Son yıllarda İspanya’da en öne çıkan ve kupaları toplayan Real Madrid, bu sezon da ligin favorisi konumunda. Ligte son 9 maçı kazandılar. Haftasonu İstanbul’da ev sahibi Fenerbahçe karşısında Llull ve Carroll’un iyi performansına diğer oyunculardan iyi katkı gelmeyince kaybettiler. Ardından çok da önem vermedikleri üçüncülük maçında dağıldılar.
Bu sezon iç sahada sadece bir maç kaybettiler. Doncic sezonun en değerli genç oyuncusu seçildi. Llull takımını sırtladı. Thompkins yerine Ayon kadroya dahil edildi.

Önceki 2 sezon küme düşme hattı üzerinde yer alan Andorra bu sezon tarihi bir sezon geçirdi ve 22 sene sonra playoff’a kaldı. Bu sezon maçlarında sahasında oynayan takımlar çok öne çıktı. Sadece 4 maçlarında deplasman ekipleri kazandı. Özel bir sezon geçiren Shermadini, Mayıs ayının en değerli oyuncusu seçildi. Son 13 deplasman maçında 12 mağlubiyet aldılar.

Hiçbir sezonda Real Madrid’e karşı bir takımın 3 maçta normal sürede kaybetmemesi pek oluşabilecek bir şey değildir ama bunu bu sezon Andorra başardı. Tabi kadro kalitesi farkı 3 maçın uzatma sonunda Real Madrid’in kazanmasını sağladı. Andorra’nın kötü deplasman karnesine rağmen rakibinin yüksek tempolu oyunu ve savunmayı göz ardı etmesi konuk ekibin skor bularak oyunda kalmasını sağlayacağını ve keyifli bir maç olacağını tahmin ediyorum.