Kapat

835 Virtus Bologna – Sassari Basketbol Tahminleri

Ligde aynı galibiyet ve mağlubiyet sayısına sahip ( 2 galibiyet, 1 mağlubiyet ) iki takımın mücadelesinde Bologna ile Sassari karşı karşıya geliyor. Lige bu sezon yükselen Bologna için işler şuanda iyi gidiyor. Lige belki yenilgi ile başladılar ancak arka arkaya 2 maç kazanarak tekrar ritim buldular.

3 maçlık periyotta Alessandro Gentile’nin fazlaca öne çıktığını görüyoruz. Özellikle işin hücum kısmında Gentile kontrolü almış görünüyor. Ayrıca ona tecrübesi ile Aradori, Lafayette, Slaughter gibi isimlerinde destek verdiğini söyleyebiliriz.

Deplasman ekibi Sassari ise hafta içi FIBA Şampiyonlar Liginde kendi sahasında Oldenburg karşısında bir mağlubiyet aldı. Hücumda Stipcevic’e fazla yük binmesi ve sezon boyunca bunun sıkıntısını yaşamamak için kadroya Partizan’an William Hatcher takviyesi geldi.

Oldenburg karşısında 14 dakika süre alan Hatcher’ın 11 sayı ile önemli bir katkı yaptığını da söyleyelim. Haftanın sonucu merakla beklenen maçları arasında gösterebiliriz bu mücadeleyi. 2 takımda da önemli isimler var. Ben bu maçta açılan sayı barajının aşılacağını düşünüyorum ki, 3 maç sonunda gerek Bologna gerekse Sassari 80’li sayılarda bir ortalamaya sahip. Taraf bahsi olarak ise handikapsız ev sahibi galibiyetini yakın görüyorum.