Kapat

985 Real Madrid – Darüşşafaka Basketbol Tahminleri

Geçen sezon Final Four’a kalamayan Real Madrid son 16 maçta 14 galibiyet alarak lider olarak playoff’a kaldı. Llull spektaküler basketleri ile durdurulamaz bir grafik çizerken Doncic de kritik anlarda aldığı sorumluluk ile takdir topladı. En fazla üçlük isabeti bulan takımlar. En yüksek ikilik yüzdesine sahip ekipler. Son 13 iç saha maçını kazandılar. Son 7 iç saha maçında 89 sayı ortalaması tutturdular. Son 6 iç saha maçlarının 4’ü üst bitti. Neredeyse tüm takımın playoff tecrübesi var.

Sahip olduğu kuvvetli kadroya rağmen istikrarsız görüntüsü sıklıkla sorun olan Darüşşafaka, yıldız oyuncularının önderliğinde son 2 ayda yakaladığı çıkışla playoff’a kalmayı başardı.
Deplasmanda 7 maçlık mağlubiyet serisini son deplasman maçında sonlandırıp şanslarını devam ettirmişlerdi. Son 7 deplasman maçında ortalama 89 sayı yediler. Son 9 maçta 6 galibiyet aldılar. Hiçbir ilk beş oyuncusu daha önce Euroleague Final Four’unda oynamadı. Wanamaker harika liderlik yaptı. En az top kaybı yapan ekipler. Zizic hamlesi ile içerden de kuvvetlenmişlerdi.En fazla hücum ribaundu alan takımlardan biriler.

2013’de Laso’nun başında olduğu Real Madrid, Blatt’ın başında olduğu Maccabi’yi playoff’da 3 maçta da çift haneli skorla geçmeyi başarmıştı. Blatt, Euroleague tarihinde saha avantajına sahip olmadan turu geçmeyi başarmış tek koç. İki ay önce Darüşşafaka, Madrid’de 101-83 kaybetmişti. Llull o maçta ilk çeyrekte 5 üçlük isabeti ile 19 sayı bulmuştu. Darüşşafaka Anderson’un 18 sayılık performansına rağmen tutunamamıştı. Darüşşafaka’nın son 8 deplasman maçı üst bitti. Bu maçta da yüksek tempo ve bol skor çıkmasını bekliyorum.