Kapat

999 Fenerbahçe – Real Madrid Basketbol Tahminleri

Obradovic yönetiminde Avrupa’nın elit takımları arasına giren Fenerbahçe, önceki 2 sezonun aksine bu sezon playoff’da saha avantajına sahip olmasa bile yine 3 maçı kazanıp bu sezon da adını Final Four’da ayırttı. Bogdanovic, şu an ligin en öne çıkan oyuncusu konumunda. Udoh’un varlığı oyunun iki tarafında da çok önemli.

Real Madrid, yıllardır yüksek tempolu oynayan ve korkutucu bir hücum gücüne sahip bir ekip. Bu sezon hiç üst üste maç kaybetmeyen ekip Euroleague’de normal sezonu lider tamamlamayı başardılar. Llull spektaküler atışları ile kritik anlarda önemli işler yaptı. En yüksek ikilik yüzdesine sahip, en çok asist yapan takımlar. Asist/top kaybı oranı en yüksek ekipler. Randolph ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Doncic, yılın en yükselen oyuncusu ödülünü aldı.

2015’de Madrid’de yarı finalde Real Madrid, üçlük bombardımanı dışında temsilcimizi sertliği ile caydırıp rahat kazanmıştı. İki ekip arasındaki son 5 maçın 4’ünü Fenerbahçe kazandı. Bu sezon iki ekip arasındaki maçlarda Fenerbahçe’de önemli eksikler olsa da tempoyu düşürüp rakibini bozmayı başarmıştı. Obradovic yine oyun içi farklı varyasyonlarla rakibi şaşırtmayı başaracaktır. Seyircinin desteği ile oluşacak müthiş bir atmosferde ilk yarıdan Fenerbahçe’nin üstünlük kurmasını bekliyorum. Maçı da Fenerbahçe’nin kazanacağını düşünüyorum. Ayrıca yüksek skor beklemiyorum.