Kapat

412 Hacken – Göteborg Futbol Tahminleri

Keyifli bir derbi olacak. Hacken’ın sezon başında benimsediği defansif anlayış yerini eski kimliğine bırakmaya başladı ve takım önceliğini hücuma vermeye başladı. Paulinho cezadan döndü ancak takımın en kreatif ayağı Farnerud sakatlığı nedeniyle bu maçı kaçıracak lâkin şu detaya dikkat çekmek lazım; Farnerud’un yokluğunda şans bulan ve sezon öncesi de hoca Stahre’nin şans verdiği 19 yaşındaki Daleho Irandust’un da tecrübeli oyuncudan çok farkı yok. O da sol ayağını kullanıyor, o da yetenekli ve hücumda verdiği paslarla onun da asist özelliği hatrı sayılır noktada. Hacken’ı çalıştıran Stahre’nin yakın zamanda Göteborg’u çalılştırdığını ancak beklentilerin altında kalınca gönderildiğini de dipnot olarak düşelim.

Göteborg’da Rogne ve Jamieson gibi iki önem arz eden savunmacı dönüyorlar. 5 maç sonunda yenilgi almadılar ancak ortada 4 beraberlik var ki bu beraberliklerin 2’sini son dakikalarda attıkları gollerle aldılar. Takımın kazanma noktasında istikrarlı bir görüntüde olduğunu söylemek zor. Bugün bile rakibin en önemli oyuncusunun olmaması onlar için bir avantaj oluşturabilir düşüncesine kapılamıyorum. Bunun en önemli nedeni Göteborg’un hücumda belli bir düzen içinde olamaması. Ayrıca dediğim gibi Hacken’da Farnerud yokken şans bulan genç Irandust performansıyla umut veriyor ve bu maçın da kaderini çizebilir. Hepsi bir kenara, son Örebro maçında da Farnerud ve Paulinho’dan yoksun Hacken ve buna rağmen hücumda inanılmaz pozisyonlara girdi. Tek sıkıntı bitirememeliriydi. Bugün bu tarz şanssızlıklar yaşamazlarsa, bence galibiyet için bir adım öndeler.


Tüyolar

2,5 Altı/Üstü Alt1.75
Misafir takımın bu sezon ligde oynadığı son 5 maç 2,5 gol ve altında tamamlandı.

Maç Sonucu X3.10
Hacken bu sezon, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı oynadığı 2 maçta da berabere kaldı. İki takım arasında, ev sahibi takımın sahasında oynanan son 3 maçta takımlar 2 kez berabere kaldı.

İlk Yarı Sonucu X2.00
Hacken bu sezon, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı oynadığı 2 maçın tamamında ilk yarıları berabere tamamlandı.

Öne Çıkanlar
Hacken, bu sezon favori olarak çıktığı 4 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet elde etti.
Göteborg, bu sezon ligde favori olarak çıkmadığı 2 maçta da berabere kaldı.
Bu sezon ligde, beraberliğine 3,1 oran verilen maçlar %45,45 oranında berabere tamamlandı. (5 / 11)
Bu sezon ligde, 2,6 (misafir takım oranı) oranına sahip takımlar %50 oranında galip geldiler. (1 / 2)

Son Karşılaşmalar
İki Takım Arasında Oynanan Son 10 Resmi Maçta:
7 maçı Göteborg kazanırken, 3 maç berabere bitti.Hacken bu maçlarda galibiyet elde edemedi.
Hacken 9 gol atarken, Göteborg 23 golle karşılık verdi.
3 maç 2,5 gol altında, 7 maç 2,5 gol üstünde tamamlandı.
7 maçta karşılıklı gol olurken, 3 maçta taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi.
5 maç 4-6 gol aralığında tamamlandı.
Hacken 3 ve Göteborg 7 maçta ilk golü atan taraf oldular.