Kapat

652 Fenerbahçe – Beşiktaş Basketbol Tahminleri

Beklenen an geldi ve sonunda final serisine başlıyoruz. Final serisi çeyrek final ve yarı final serisine nazaran uzun bir seri olacak ve 7 maç üzerinden oynanacak. Seride 4 galibiyeti alan ekip şampiyonluk kupasını müzesine götürecek. Tabi performans bütçeye baktığımızda sezonun en başarılı takımı Beşiktaş fakat bir gerçek var ki iki takım arasındaki kalite farkı ciddi seviyede ve bir sezonda bu farkı kapatıp final serisini kazanmak Beşiktaş cephesinde pek olası gözükmüyor.

Fenerbahçe özellikle Euroleague şampiyonluğunu kazandıktan sonra özgüven patlamasının da doruk noktasında olduğunu unutmamak gerekiyor. Koç yerli rotasyonunu da yavaş yavaş rotasyona dahil etti ve Fenerbahçe sıkışmış rotasyondan kurtularak daha geniş bir oyuncu sayısına ulaştı.

Beşiktaş oyunun temposunu hızlandırarak sürprize imza atmak isteyecektir. Ufuk Sarıca faktörü Beşiktaş’ın en güçlü yönü fakat rotasyonda özellikle serinin ilerleyen maçlarında zorlanabilirler.

Fenerbahçe’nin Ataşehir’de kolay kolay kaybedeceğini düşünmüyorum. Pota altında ve guardlarda Fenerbahçe’nin daha kaliteli isimlere sahip olmasını nedeniyle ağır basmasini bekliyorum. Beşiktaş’ın ise kısa forvetler ile avantaj sağlayabileceğini düşünüyorum. İlk tercihim Ms1