Kapat

659 Valencia – Barcelona Basketbol Tahminleri

Valencia bu sezon da normal sezonun iyi takımlarından biriydi. Tabi son maçta sahalarında bir iddiası olmayan Murcia’ya kaybederek ikinci sırayı kaptırdılar. 14 maçlık iç saha galibiyet serisi de sona erdi. Oriola ve Sikma uzun yıllardır ligte yer alsa da ilk kez ligte oynayacak.
Son 3 iç saha maçında 75 sayı yemediler.

Barcelona sadece Euroleague’de değil ligte de en kötü sezonlarından birini geçiriyor. Değişen Euroleague formatı ile playoff’u göremeyen ekip ligte de 6. Olarak playoff’a giriyor.
Deplasmanda üst üste 5 maçta 4 mağlubiyet aldıktan sonra son 2 deplasman maçında rakipleri 73 sayının altında tutup kazandılar.

Sakatlık problemleri de bu sezon takımı kötü etkiledi. Faverani ve Lawal ile yollar ayrıldı. Son maçta sol bacağından sakatlanan Navarro’nun durumu belirsiz.

İki takım geçen ay Valencia’da karşılaşmış ve Barcelona bu sezon kaybettiği en düşük deplasman skorunda kalıp 76-59 kaybetmişti. Oriola sürpriz bir performans göstermişti. Valencia’nın son 3 iç saha maçı alt bitti. Barcelona’nın son 7 deplasman maçının 5’i alt bitti. Bu maçta da agresif savunmaların sonucu az skor çıkmasını bekliyorum. Valencia’yı da galibiyete yakın görüyorum.