Kapat

661 Venezia – Trento Basketbol Tahminleri

İtalya’da değişen dengeler sonrası ligin kuvvetli takımlarından biri haline gelen Venezia önceki 2 sezon yarı finalde elenmişti. Bu sezon yarı finalde Avellino’ya karşı saha avantajını kaybetseler de son 3 maçı kazanıp finale yükseldiler. Takımın başına bu sezon geçen De Raffaele önceki sezonlarda yer aldığı bu ekipte gördüğü sistemi başarı ile uyguluyor.

Geçen sezon Eurocup’da finali kaçıran Trento, playoff’da Milano’ya elenmişti. Bu kez Avrupa’nın devlerinin bile başaramayabileceği şekilde Milano’yu yarı finalde 3 deplasman maçında da devirerek finale yükseldiler. Buscaglia bu takımı alt ligten alıp buraya getirdi ve harika bir takım kimyası yarattı. Sahalarında son 10 maçta 9 galibiyet aldılar. Son 12 iç saha maçında 82 sayı yemediler. 2017’de deplasmanda başlattıkları çıkışı playoff’da daha ileri seviyeye çekip her deplasman maçını kazandılar.

İki takımın bu sezon oynadığı 2 maçta da Venezia 60’a ulaşamadan kaybetti. Trento son 11 maçta 10 galibiyet ile finale geldi. Sürprize final serisinde de devam edebileceklerini ve son ana kadar maçta kalacaklarını tahmin ediyorum. Tercihim MS2