Kapat

680 Anadolu Efes – Beşiktaş Basketbol Tahminleri

Akatlar’da oynanan serinin ikinci maçının sonunda ve sonrasında Efes cephesinin hakemlere yaptığı itiraz üçüncü maçta gergin olmalarına neden oldu ve 10 sayı önde oldukları maçta soyunma odasına gitme kararı ibreyi terse çevirdi. Maça ortak olmayı başaran Beşiktaş çekişmeli ama oyun kalitesinin düşük olduğu maçın sonunu kötü oynadı ve son saniyede Brown’un basketi ile kaybetti. Anadolu Efes’in bu maç içindeki ufak çaplı reaksiyonun sonucu ağır oldu ve genel menajer Alper Yılmaz ile Tuncay Özilhan’a 4 ay men cezası verildiği gibi gelecek sezona da -3 puanla başlayacaklar.

Beşiktaş’da ilk 2 maçın etkili ismi Strawberry son maçta sönük kaldı. İlk maçın aksine son maçlarda çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. Clark seride 0/9 üçlük attı.

Anadolu Efes’de Brown son maçta yıldızlaştı. Granger bir önceki maçın aksine hücumda kötü oynadı. Honeycutt ve Thomas’ın varlık gösterememesi işlerini zorlaştırıyor. Cezası sonrası Paul bu maçta takıma dahil edilebilir. Son maçlarda fazla top kaybı yaptılar. Serinin dördüncü maçında gerginliğin yine ön planda olacağını ve sertliğe tanınan primin süreceğini düşük skor çıkacağını tahmin ediyorum. Tercihim ALT