Kapat

681 Paris Levallois – Chalon Saone Basketbol Tahminleri

Elan Chalon seride 2-0 önde. 3 galibiyete ulaşan takım finale yükselecek. Serinin İki maçında da iki takımın oyun mentalitesi boyalı alandan skor üretmeye dayalı oldu. Bunun yanında iki takım çok fazla top kaybı yapıyor bu da oyun içinde dengelerin çabuk değişmesine sebebiyet verebiliyor.

Paris takımında Jason Rich her zaman olduğu gibi bu seride de en skorer isim, oyun kurucu Louis Campbell diğer önemli skorer, boyalı alanda Poirier, Labayrie etkili silahları. Elan Chalon cephesinde pivot Moustapha Hall 2.18 boyuyla ve boyalı alandaki kuvvetiyle çok önemli bir silah, Paris takımı bu oyuncuyu durdurmakta zorluk çekiyor.

John Roberson, Cameron Clark, Lance Harris diğer önemli skorerleri. Serinin ilk maçında Elan Chalon’un dış şut isabetinin düşük kalmasından dolayı maç beklenenden düşük skorlu geçince Alt sonuçlanmıştı, ikinci maçta ise dış şut performansları standart düzeye geldi ve maç Üst bitti.

Serinin 3.maçında da iki takımında dış şutlarda yine standart düzeyde performans vereceğini öngörüyorum, bu nedenle Üst bahsi bu maç için ideal tercih olacak. Taraf bahsi için tahmin yapmak zor, Paris her ne kadar taraftarı önünde seriyi uzatmak istese de Elan Chalon iç saha-deplasman farketmeden aynı tempoda oynayan bir takım ve karşıma almak isteyeceğim bir takım değil. Üst bahsi doğru tercih olur.