Kapat

687 Bayern Münih – Alba Berlin Basketbol Tahminleri

2014’den beri Bayern Münih ligte şampiyon olamadı. 4 sene sonra bu sezon Euroleague’de yer almasalar da yine kuvvetli bir kadro kurmuşlardı. Pesic’in sağlık sorunları sebebi ile ayrılması ile Djordjevic bu sezon başında takımın başına geçmişti. Beklenildiği gibi az mağlubiyet alsalar da normal sezonu 3. Sırada tamamladılar. Bu sezon iç sahada sadece bir maç kaybettiler. Son 4 iç saha maçını 95 sayı ortalaması ile oynayıp kazandılar. 2017’de ligte sadece bir maç kaybettiler.

Almanya ligindeki dominantlığını kaybeden Alba Berlin son yıllarda sıklıkla playoff’a çeyrek finalde veda eden bir takım görüntüsündeydi. Bu sezon tüm kulvarlarda istenen sonuçların alınamaması ile Ahmet Çakı ile yollar geçen ay ayrılmış ve yardımcı antrenör Thomas Pach geçmişti. Milosavljevic sakatlığından yok. Son 7 deplasman maçını ortalama 87 sayı yiyip kaybettiler.

Bayern Münih ligte rakibine karşı oynadığı 2 maçı da ezici üstünlükle kazanmıştı. Alba Berlin, Ocak ayından beri ligte deplasmanda maç kazanamadı. Bayern Münih’in maça dominant bir başlangıç yapıp ilk yarıdan farklı üstünlük kurmasını bekliyorum.