Kapat

781 Beşiktaş – Gaziantep Basketbol Tahminleri

Türkiye Spor Toto Basketbol Ligi Çeyrek Final Mücadelesi ilk karşılaşması Beşiktaş Gaziantep’i ağırlıyor. Er meydanı Play-Offlar başlıyor. Artık gazozuna maç yok. Bu sezon lig kalitesi çok yükseldi .Eşleşmelere bakıldığında hepsi birbirinden zor , şu yener demek güç.

Geçen yıl finallere kalamayıp hayal kırıklığı yaşayan Kara kartallar bu sezon Ufuk Sarıca ile çıkış yakalayıp ligi ikinci bitirme başarısı gösterdi. Beşiktaş bu sene birlikte oynaktan zevk alan bir kadro kurarak buralara geldi. Thompson ,Roll,Clarck,Stimac,Erkan ve Muratcan ile takım başarı buldu.

Kenan NBA’de anılırken bu sezon hayal kırıklığı yarattı.Antep ise bu sezon ikinci yarıda ki çıkışı ile küme düşme hattından Play-Offlara adını yazdırarak taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Cherry ,Denmon,Haislip,Jefferson ile büyük takımları dize getirdiler.

Avrupa şampiyonu Fenerbahçe karşısında 24 sayıdan geri gelip maça ortak oldular. Tek dezavantajları kadro derinliğinin olmayışı bu nedenle Beşiktaş bir adım önde.İlk yarıya ortak olacaklardır.Tahminim ilk yarı 2’den yana.