Kapat

782 Oldenburg – Bayreuth Basketbol Tahminleri

EWE Arenada 6000 kişilik taraftarının önünde Oldenburg Bayreuth ile karşılaşacak,
Almanya BBL ligi çeyrek final 4. maçı, şu an seride Oldenburg 2-1 önde bu maçı kazanırlarsa yarıfinale çıkacaklar.
Yerel basında maçın tüm biletlerinin satıldığı söyleniyor.

Bayreuth cephesinde Koç Raoul Korner ‘un aklında tek bir şey var, pazar günü kendi evlerinde yendikleri Oldenburg’a bir mağlubiyet daha tattırmak. Koç Korner yerel basına şöyle bir demeç verdi :” Son maçda, ilk 3 periyotda oyunumuzu sahaya çok iyi yansıttık. Her iki takım üzerinde de aynı baskıyı görüyorum, Oldenburg burada kaybederse serinin tehlikeye gireceğini biliyor. Son maçta öğrendiklerimizi biliyoruz, bu nedenle her iki takımında maça çok konsantre çıkacağını, maça tüm güçlerini vereceğini düşünüyorum.”

Bayreuth takımının en büyük eksiği maçı 40 dakika oynayamamaları, son periyot konsantrelerini kaybediyorlar.

Oldenburg cephesinde ise koç Mladen Drijencic takıma iyi defas yaptıramadığı için lig boyunca eleştirilidi, aynı hastalık playoff’dada devam ediyor;klüp tarihinin 5. kez olacak playoff yarıfinali için koç Drijencic yerel basına iddalı açıklamalar yaptı.

Bayreuth’un evinde kazandığı serinin 3. maçında fark bir ara 22 sayıya kadar çıkmıştı, 4. periyot başlarken Bayreuth çok rahattı; sonra Oldenburg’da Massenat sahneye çıktı, son periyotda 20 sayı atarak maçta farkı kapadı, Chris Kramer’de asistleriyle maçı son topa kadar çekti, fakat süre yetmedi ; Oldenburg 4 sayı fark ile 98-94 maçı kaybetti.

Oldenburg bu maça 6000 kişilik tarftar desteğiyle hızlı başlayacaktır, fakat yine defanslarını özellikle pota altında çok boşluklar bırakacağını düşünüyorum; Bayreuth maça tutunacaktır.
MAÇ TAHMİNLERİM : 165.5 ÜST, İM 1/2