Kapat

785 Beşiktaş – Fenerbahçe Basketbol Tahminleri

Euroleague’i kazandıktan sonra motivasyonunu kaybetmeden üst düzey oyununu sürdürerek finale gelen Fenerbahçe, Beşiktaş karşısında çok zorlu geçen maçları kadro kalitesi farkı ile kazanarak 2-0 öne geçti. İlk maça sürpriz bir şekilde Beşiktaş farklı önde başlasa da Fenerbahçe ikinci çeyrekte kontrolü eline almayı başarmıştı. Son maç ise tansiyonu çok yüksek bir şekilde başladı ve Fenerbahçe üçüncü çeyrek başındaki 18-4’lük seri ile galibiyete uzandı.

Fenerbahçe’de ilk maçta bençten gelip iyi skor katkısı veren Dixon ikinci maçta ilk beş başlasa da kötü oynadı. Yine de ikinci maçta ilk beşten ilk maça oranla çok iyi skor katkısı aldılar. Vesely-Udoh ikilisinin fiziksel üstünlük avantajını zorlayarak hücum ediyorlar. Bogdanovic ikinci maçta da fazla top kaybı yapsa da bu kez daha verimli oynadı. İlk maçta kötü oynayan Datome yerine ikinci maçta Nunnally tercih edildi. Son 12 deplasman maçını kazandılar.

Beşiktaş iki maçta da ribaundlarda üstünlük kurdu. Thompson-Weems ikilisi kötü bir seri geçiriyor. İlk maçın aksine son maçta fazla top kaybı yaptılar. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Son maçta Erkan aldığı sürede çok faydalı oynadı. Son 10 iç saha maçını kazandılar. Son 5 iç saha maçında 73 sayı yemediler.

Beşiktaş’da Stimac-Strawberry ikilisine diğer oyunculardan daha somut bir katkı gelmesini bekliyorum. İki takımın Akatlar’da normal sezondaki mücadelesi büyük bir heyecana sahne olmuştu. Çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. Öncelikli tercihim Beşiktaş’ın sıklıkla iç sahada yaptığı gibi maça hızlı bir başlangıç yapmasını ve ilk yarıyı önde kapatmasını bekliyorum. Ayrıca yine gergin bir ortamda sert ve çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. Düşük skor çıkacağını tahmin ediyorum.