Kapat

785 İspanya – Türkiye EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

10 EYLÜL / Scariolo yönetiminde katıldığı son 3 Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanan İspanya , eksiklere rağmen sahip olduğu dominant oyuncularla bu turnuvanın da en büyük favorisi. Grupta tek iddialı takım olan Hırvatistan maçında çok zorlandılar. Hernangomez kardeşler Gasol kardeşlerden bayrağı teslim alacaklar.

Pau Gasol, Parker’ın da yer almaması ile grup aşamasında Eurobasket tarihinin en fazla sayı atan oyuncusu oldu. Abrines’in bir sakatlık problemi var ve ondan son 4 maçta riske edilmedi. NBA’deki takımı Oklahoma’nın kulüp doktorunun baskısı ile de turnuvanın geri kalanında oynamayacak.

Rodriguez ve Rubio sadece asistleri ile değil yüksek dış şut yüzdesi ile oynayarak önemli katkı veriyorlar. Willy Hernangomez pota altında dominant bir grafik sergiliyor. Marc Gasol’un da çok rahat ama etkili oynadığı gözüküyor.

Milli takımımız için eksikler kervanına son günde Dixon da eklenince turnuvanın bir hayli zor geçeceği gözüküyordu. Yine de kaybedilen Rusya, Sırbistan ve Letonya maçlarında çok iyi direnç ortaya kondu ve herkesin takdirini kazanan savaşan mücadeleyi bırakmayan bir takım karakteri yarattılar.

Cedi Osman özel bir oyuncu konumuna gelmiş durumda. Melih iyi bir form yakaladı. Sinan çok kötü bir turnuva geçiriyor. İspanya’da koç Scariolo, Türkiye’yi yenmek için %100’ümüzü vermemiz gerekiyor dedi. İspanya sıklıkla iki uzunla oynamasının dışında üç numaralı pozisyonda oynayan oyuncuların da hücum ribaundlarına girmesi ile fazla hücum ribaundu alıyorlar ve kolay sayı çıkartıyorlar.

Ayrıca rakibin de hızlı hücuma çıkmasına engel olmuş oluyorlar. Disiplini elden bırakmayacak İspanya’nın skor sıkıntısı yaşamayacağını ve 90’ı zorlayacağını tahmin ediyorum. Yüksek skorlu bir maç olmasını bekliyorum.