Kapat

785 Senegal – Angola Basketbol Tahminleri

14 EYLÜL / Turnuvanın ev sahiplerinden biri olan Senegal’i Porfirio Fisac çalıştırıyor. NBA’de oynayan Dieng ve New York kadrosunda yer alan Maurice Ndour takımın öne çıkan oyuncuları. Maleye N’doye, Antoine Mendy, Cheikh Mbodj, Hamady Ndiaye, Clevin Hannah gibi isimler de uzun yıllardır Avrupa’nın önemli liglerinde iyi şans buluyor.

Almeida’nın sakatlığı beklenenden uzun sürdü ve yok. Son 14 Afrika Şampiyonası’nın 11’ini kazanan Angola buna rağmen 2011 ve 2015’de turnuvayı kazanamamıştı. Çin’deki hazırlık turnuvasında iyi sonuçlar almışlardı. Son Afrika Şampiyonası’nda yardımcı antrenör olan Manuel Silva takımın başına geçti.

Barros, Ndoniema ve Joaquim yok. Morais, Mingas ve Moore takımın kilit oyuncuları olması bekleniyordu. Çok düşük şut yüzdesi ile oynuyorlar. Morais çok fazla insiyatif alıyor. Bu turnuvanın en sahiplerinden biri olmaları bekleniyordu fakat ülkede o dönemde yapılacak genel seçim nedeniyle vazgeçtiler.

Senegal ilk tur aşamasında Tunus ile birlikte ortak ev sahibiydi. Şimdi turnuvanın geri kalanı Tunus’da Rades’de oynanacak. Senegal ilk turda kuvvetli kadrosu ölçüsünde gövde gösterisi yapmayı başardı. Angola gibi kısıtlı rakibi bozmaya çalışan bir takım karşısında da farklı kazanıp yarı finale çıkmalarını bekliyorum.