Kapat

786 Tunus – Rep Of The Congo Basketbol Tahminleri

14 EYLÜL / Ev sahiplerinden biri olan Tunus hazırlık döneminde Eurobasket takımları ile sıklıkla karşılaşmıştı. 2009’dan sonra ilk kez pota altı devi Salah Mejri yok. Devşirme Michael Roll da bir başka önemli eksiklik. Makram Ben Romdhane takımın öne çıkan ismi.

Mario Palma uzun süredir takımın başında. 10 yıl sonra Kongo, Afrika Şampiyonası’na katılıyor. Kimse onlardan hiçbir şey beklemiyordu ve talihsiz kazanabilecekleri bir Mali maçını uzatmada kaybederek başladılar. Ardından Fildişi’ni farklı geçtiler ve Nijerya gibi bir takımı devirerek gruptan çıkmayı başardılar.

NCAA’de forma giymiş Myck Kabongo ve Kabasele takımın öne çıkan oyuncuları. NBA’de forma giyen Emmanuel Mudiay ve Bismack Biyombo’yu getirebilseler turnuvanın favorilerinden biri olabilirlerdi. Manresa’da oynayan Jordan Shako önemli eksik.

Turnuvanın kalan süreci sadece Tunus’da oynanacak. Son Afrika Şampiyonası’nda yine ev sahibi oldukları turnuvada final oynamışlardı. Kongo’nun yıldız oyuncuları ile direnmesini bekliyorum.