Kapat

786 Valencia – Real Madrid Basketbol Tahminleri

Valencia yarı finalde Baskonia karşısında saha avantajını kazanıp sonrasında sahasında hata yapmayarak finale yükselmişti. Finalde ilk maçta Real Madrid’e kazanmaya çok yaklaşan Valencia bu kez maç sonunda üstün bir oyunla galibiyete uzandı.

Real Madrid’de Llull dışında ilk beş oyuncuları ilk maça oranla çok etkisiz kaldı. Reyes bençten gelip tecrübesini yansıtıyor. İlk maçta oynamayan Nocioni de ikinci maçta sürpriz katkı gösterdi. Rudy Fernandez ilk maçta sezonun en iyi maçını çıkarmıştı. Son 6 deplasman maçında 5 galibiyet aldılar. Son maçta düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar.

Valencia’da Dubljevic neden ligin en değerli oyuncularından biri olduğunu bu seride de gösteriyor. San Emeterio playoff’da müthiş bir çıkış sağladı. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Son 19 iç saha maçında 18 galibiyet aldılar. Son 8 iç saha maçında 78 sayı yemediler.

Real Madrid, 2011’den beri ilk maçı kazandığı hiçbir playoff serisini kaybetmemişti. Valencia playoff’da ilk maçı kaybettiği 11 seriyi de kaybetmişti. Son yıllarda sıklıkla iki takımın Valencia’da oynadığı maçlara benzer çekişmeli bir maç olabileceğini düşünüyorum. Çok yüksek skor çıkmayabilir. ALT