Kapat

787 Con Sun – Pho Mercury NBA Tahminleri

10 EYLÜL / Ogwumike’den bu sezon yoksun olan Connecticut için yeniden yapılanma olarak gözüken sezon beklentilerin çok ötesinde iyi geçti ve 5 sene sonra ilk kez playoff’a kaldılar. Normal sezonu 6. Sırada bitirmeleri ilk turu bay geçmelerini sağladı.

Üst üste 11 iç saha maçında 10 galibiyet aldıktan sonra son iç saha maçını kaybettiler. Son 12 iç saha maçının 11’inde 83’e ulaştılar. Jonquel Jones pota altında dominant bir sezon geçirdi. Alyssa ve Jasmine Thomas da takımın öne çıkan diğer oyuncuları.

Playoff’a kaldıkları son 11 yılın 9’unda hep olduğu gibi Phoenix ilk turu geçmeyi başardı. Geçen ay sahalarında kaybettikleri Seattle ile oynadıkları maçta ikinci yarı kontrolü ellerinde bulundurup kazandılar. Griner formunu devam ettirdi. Taurasi verimsiz oynadı.

Turner en iyi maçlarından birini çıkardı. Deplasmanda üst üste 5 maçta 4 mağlubiyet aldıktan sonra son 5 deplasman maçında 3 galibiyet aldılar. Son 3 deplasman maçında 75’i aşamadılar. 2011’den beri hep Minnesota ile lig finaline kalma mücadelesi verdiler.

Bu tur da bir önceki tur gibi tek maç üzerinden oynanacak. Bu maçı kazanan takım bir sonraki turda Minnesota ile karşılaşacak. İki takım 20 Ağustos’da Connecticut’da karşılaşmış ve Connecticut 94-66 kazanmıştı. Connecticut’ın sahasındaki yüksek tempolu oyununa Phoenix’in de buna yatkın hücumu ile eşlik edeceğini ve yüksek skor çıkacağını tahmin ediyorum. Ayrıca Connecticut’ın genç oyuncuları baskı altına girmezse yarı finale yükselebileceklerini tahmin ediyorum.