Kapat

788 Ny Liberty – Was Mystics NBA Tahminleri

10 EYLÜL / 1 ay öncesine kadar istikrarsız bir takım izlenimi veren New York sezon sonunda müthiş bir çıkış yakaladı ve son 10 maçı kazanarak playoff’a ilk turu pas geçme şansı yakalayarak katıldı. Son 7 maçın 6’sında rakipleri 71 sayının altında tuttular.

Tina Charles bu sezon da elit seviyede oynadı. Son 8 iç saha maçını kazandılar. Son 5 iç saha maçında 70 sayı yemediler. WNBA’nin yeni değişen formatı ile playoff ilk turlarında saha avantajına sahip olabilecek hatta ilk turu pas geçebilme şansını Hill ve Delle Donne’nin sakatlıkları ile kaybeden Washington’da Delle Donne’nin playoff öncesi dönmesi bir umut sağlamıştı.

Dallas karşısında kötü başladıkları maçta ikinci yarı 52 sayı atıp kazanmayı başardılar ve değişen formatın da avantajı ile 2002’den sonra ilk kez ilk turu geçmiş oldular. Delle Donne 25 sayı 11 ribaund ile oynarken Meesseman da 16 sayı 10 ribaund aldı.

Ribaundlarda rakibe üstünlük kurdular. Toliver 4/17 şut attı. Deplasmanda son 4 maçta 3 mağlubiyet aldılar. İki takım da ribaundlarda en etkili takımlar arasında yer alıyor. İki takım arasında son 8 maçın 6’sını New York kazandı.

Bu sezon son 2 mücadele New York’da oynandı ve Washington düşük skorda kalıp kaybetti. Bu tur da bir önceki tur gibi tek maç üzerinden oynanacak ve kazanan Los Angeles ile 5 maçlık bir seri oynayacak. New York geçen sezon yine benzer durumda ilk turu bay geçmesine rağmen bir sonraki turda sahasında kaybetmişti.

İki takım 15 gün önce kritik maçta New York’da karşılaşmış ve Washington çekişmeli geçen maçı son çeyrekte 6 sayıda kalınca 74-66 kaybetmişti. Yine düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum.