Kapat

792 PAOK – Aris Basketbol Tahminleri

Serinin ilk maçı iki takım arasında alıştığımız sertliğin çok yüksek ve temponun düşük olduğu bir maç olarak gelişti. PAOK çekişmeli geçen maçta son çeyrek 7 top kaybı yapıp ilk 10 atışta isabet bulamamasına karşın maçı uzatmaya taşıdı. Uzatma sonunda ise ev sahibi Aris kazanan taraf oldu.

2 ay önce PAOK’a dahil olan Nathan Sobey, çok fazla insiyatif aldı. Yüksek ikilik yüzdesi ile oynasa da 0/8 üçlük attı. McFadden da kötü bir maç çıkardı. Sahalarında son 8 maçı kazandılar. Son 2 iç saha maçında rakipleri 67 sayının altında tuttular.

Aris çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadığı gibi fazla hücum ribaundu verdi. Jankovic ve Xanthopoulos öne çıktı. Antawn Scott ilk maçına çıktı ve çok az oynatıldı. Son 8 deplasman maçında 7 mağlubiyet aldılar. 2017’de ligte deplasmanda normal sürede maç kazanamadılar. Son 8 deplasman maçının 7’sinde normal sürede 71 sayıyı aşamadılar. Son 6 deplasman maçının 4’ünde de 72 sayı yemediler.

PAOK’da Sobey, pazar günü antrenmanda bileğini burktu ve antrenmana katılmadı, oynama durumu belirsiz. İki takımın bu sezon oynadığı 2 maçı da PAOK kazanırken iki mücadelede de savunma savaşı yaşandı ve 67 sayıya ulaşan takım olmadı. Düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum.