Kapat

794 Ludwigsburg – Ulm Basketbol Tahminleri

Bu sezon ligte ilk 29 maçta 28 galibiyet alan Ulm’un Almanya kupasında kaybettiği Ludwigsburg’a ligin son haftasında da kaybetmişti. İlk turda da karşılarında görmek isteyecekleri son takım Ludwigsburg’du ve ilk maçta da sahalarında uzatmada kaybederek şoke olmuşlardı. Ardından iki maçı da Ulm kazanarak tekrar avantajı ele geçirdi.

Serinin son maçına Ulm çok konsantre bir şekilde rakibi fazla top kaybına zorlayıp farklı bir üstünlük yakalayarak başladı ve sonrasında Ludwigsburg farkı eritse de ardından Ulm yine yakaladığı seriler ile farkı bir ara 18 sayıya kadar çıkarttı ve rahat kazandı. Ulm’da son maç öncesi Leibenath yılın koçu ödülünü aldı.

Ludwigsburg’da Trice ve Kennedy iyi bir seri geçiriyor. İkinci maçın aksine son maçta ribaundlarda rakibi ezseler de bunun bir avantajını göremediler. Toppert ilk maçta sakatlığı sonrası iyi bir performans göstermişti. Martin de sakatlığı sonrası ikinci maçta 9 dakikada 10 sayı ile müthiş bir dönüş yapmıştı fakat son maçta az süre aldı. Son maçın ilk 7 üçlüğünü kaçırdıktan sonra dış şut yüzdesini düzeltseler de yeterli olmadı. Cotton sakatlığından yok. Cooley son maçta iyi bir performans gösterdi.

Ulm’da tecrübeli guard Gunther son maçta sezonun en yüksek skorunu üretti. Butler sakatlığından bir süredir yok. Ohlbrect de uzun süredir yok. Babb iyi bir seri geçiriyor. Morgan normal sezondaki grafiğini sürdürüyor. Ludwigsburg’un tempoyu düşürüp rakibini bozacağını ve maçın alt biteceğini tahmin ediyorum.