Kapat

797 Fenerbahçe – Olimpia Milano Basketbol Tahminleri 22 Şubat


Fenerbahçe, Olympiakos deplasmanında sezonun en ağır mağlubiyetini aldıktan sonra Bamberg karşısında kazanmayı bildi. Vesely gösterdiği dominant performans ile haftanın oyuncusu seçildi. Önceki üç maçta potalarında ortalama 87 sayı görmüşlerdi. Kalinic’in ardından Nunnally sakatlıktan döndü.

Geçen hafta Türkiye Kupası’na ilk maçta veda ettiler. Dixon ve Melih milli takımda yer alacağından oynamayacak. Milano kağıt üzerinde iyi bir kadroya sahip olsa da bu sezon da play-off’un uzağında kalmış durumda. Son dönemde savunmayı ikinci plana bırakıp çok yüksek tempolu maçlar oynadılar ve son 5 maçta 3 galibiyet aldılar.

Son 8 maçlarının 6’sı üst bitti. Alt biten iki maç da tek basket ile alt sonuçlandı. Son 4 deplasman maçında takımlar 80’i buldu. Geçen hafta İtalya Kupası’nda eksik Cantu karşısında şoke edici bir mağlubiyetle kupaya erken havlu attılar. Theodore, geçen sezondan kalan Dixon’a olan hırsını tekrar sergileyebilir.

Keza eski Fenerbahçeli Goudelock da bu maçta farklı bir konsantrasyon ile oynayabilir. Az süre alan Pascolo ile Abass milli takımda yer alacak. Fenerbahçe’nin Euroleague’de son 4 maçının 3’ü üst bitti. Milano’nun son 4 deplasman maçında 163 üzeri sayı çıktı.

Fenerbahçe’nin tıpkı geçen sezonki Milano maçı gibi biraz savunmayı ikinci plana bırakıp rakibin temposuna uygun bir oyun anlayışını kabul edeceğini ve yüksek skor çıkacağını tahmin ediyorum. ÜST