Kapat

824 Alba Berlin – Partizan Basketbol Tahminleri

11 EKİM ÇARŞAMBA / Eurocup için vazgeçilmez bir organizasyon olan Alba Berlin bu sezon da wild card ile Eurocup’a katılıyor. Son 2 sezonda Eurocup’ta Top 16’ya kaldılar. Geçen sezon sonuna doğru Ahmet Çakı ile yolları ayırmışlardı. Büyük tecrübe Aito Garcia Reneses takımın başına geçti.

Vargas, Giffey, Siva, Radosavljevic takımda kaldı. Marius Grigonis, Stefan Peno, Spencer Butterfield, Dennis Clifford ve Luke Sikma ile anlaştılar. Maddi olarak eskisinden uzak bir görüntüde olan Partizan, Kızılyıldız’ın da yaptığı yüksek yatırımın ardından ikinci planda kalmış durumda. Uzun yıllar boyunca domine ettiği Adriyatik liginde bir sezonun ardından tekrar ilk dörtte yer aldı fakat yarı finalde elendi. Sırbistan liginde FMP’ye karşı elenip hayal kırıklığı yaşadılar.

1 senelik Avrupa’da aranın ardından geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde yer aldılar. Aleksandar Dzikic ile yollar ayrıldı ve takımın başına Miroslav Nikolic geçti. Nikolic 17 sene önce de Partizan’ı çalıştırmıştı. Sağlık testini aşamadığından Jamie Skeen ile anlaşmadılar.

Anlaştıkları Ian Baker’ın ise hazırlık kampı başından beri bacağındaki sakatlıktan yolları ayırdılar. Velickovic ve Andric dışında kadroda değişim yaşandı. Gonzaga’yı NCAA finaline çıkartan ve harika bir sezon geçiren Draft’ta 55. sıradan seçilen Nigel Williams-Goss ile anlaştılar. Tom Wilson, Patrick Miller, Obrad Tomic ve Marko Cakarevic ile anlaştılar. Birçok genç oyuncuyu da kadroya kattılar. Alba Berlin’de Butterfield sakatlığından döndü. Clifford çok etkili oynuyor.

Reneses önderliğinde tempoyu düşürüp rakiplerini bozan bir takımlar. Partizan’da yetenek kapasitesi düşük olsa da enerjisi ile gençler takımlarının maçta kalmasını sağlıyor. Tabi koç Nikolic, haftasonu oynanacak Zadar maçının önemli olduğunu ve bu maçta daha az süre alan genç oyunculara daha fazla şans verebileceğini söyledi. Düşük skorlu sert bir maç olmasını bekliyorum.