Kapat

833 Bamberg – Cska Moskova Basketbol Tahminleri

Bamberg bu sezon oynadığı 10 maçta 5 galibiyet alabildi. İç sahada oynadığı 5 maçın 3’ünü kazanırken bu 3 galibiyette son çeyrekteki ekstra oyunları ile geldi. Quincy Miller’ın takımdan ayrılışı, Luka Mitrovic’in sakatlığından dolayı bu maçta oynayamayacağı için 4-5 rotasyonunda çok fazla sıkıntı çekecekler.

Mitrovic’siz geçen hafta oynadıkları ilk maçta yeni transfer Dorell Wright’ın 4 numarada ekstra oynamasına rağmen Khimki deplasmanında son çeyrek dağıldılar. İki pivotu Rubit ve Radosevic’ten sadece 2 sayılık katkı alabildiler.

Bamberg’in kadrosu itibari ile yetenek anlamında ligin en vasat takımı olduğunu düşünüyorum, takım oyunu ile bu açığı kapatmaya çalışıyorlar. 4-5 rotasyonunun dar olması sebebi ile skor potansiyelinin çoğu kısaların elinde. Bamberg’de son lig maçında sakatlanan Bryce Taylor ve Rubit bu maçta forma giymeleri beklenmiyor.

Cska Moskova ise son maçta Barcelona karşısında De Colo ve Clyburn’un etkili oyunu ile Barcelona karşısında son çeyrek maçı koparıp 8.galibiyetlerini aldılar. Bu sezon deplasmanda oynadıkları 4 maçın 3’ünü kazanırken bu maçlarda +85 sayı attılar.

Bamberg’in düzen içinde oynayan skor gücü yüksek takımlara karşı hep zorlanacağını düşünüyorum. İç sahada Maccabi ve Fenerbahçe’ye farklı kaybederken, Valencia ve Barcelona karşılaşmalarında farklı geriye düştükleri maçı çevirmeyi başarmışlardı. Cska’nın oyun olarak bu sezonun en formda döneminde iken tamamıyla kısaların skor üretkenliğine bakan Bamberg karşısında rahat bir galibiyet almasını bekliyorum.