Kapat

839 Anadolu Efes – Real Madrid Basketbol Tahminleri

12 EKİM PERŞEMBE / 2009’dan beri ligde şampiyon olamayan Anadolu Efes, geçen sezon Perasovic ile çıktığı yolda ligde yarı finalde Beşiktaş’a elendi. Euroleague’de Olympiakos’u eleyip çok uzun yıllar sonra Final Four’a kalmaya çok yaklaşmışlardı ama olmadı.

Kilit oyuncular Dunston ve Brown’u takımda tutmayı başardılar ve geri kalan kadroyu yenilediler. Birkan Batuk takıma geri döndü. Josh Adams, Vladimir Stimac, Edo Muric, Ricky Ledo, Errick McCollum, Brock Motum ve Krunoslav Simon ile anlaştılar.

3 sene önce tüm kupalara ambargo koyan ve 20 sene sonra Euroleague’i kazanan Real Madrid, geçen sezon Euroleague’de Final Four’da yer alsa da sezon sonunda ligde play-off final serisinde Valencia’ya elenmeleri büyük hayal kırıklığı oldu. 6 senedir takımın başında Pablo Laso var.

Sergio Llull yazın milli takımla hazırlık maçında çarpraz bağlarını kopardı ve uzun süre oynamayacak. Anadolu Efes haftasonu Karşıyaka deplasmanında yüksek skor yiyip kaybetti. Real Madrid, Llull’un yokluğuna rağmen hücumda akıcılığını sürdürüyor.

Causeur beklentilerin üzerinde bir performans gösteriyor. Randolph da Avrupa Şampiyonası’nda bıraktığı yerden devam ediyor. Son olarak Chaisson Randle ile anlaştılar. Randle bu maçta oynayabilir. Ailevi sebeplerden Amerika’ya giden Trey Thompkins oynamayacak.

Rahatsızlığı olan Rudy Fernandez’in de oynaması beklenmiyor. Anadolu Efes’in yıldızı Derrick Brown sakatlığından en az 1 ay oynamayacak. Brown geçen sezon Real Madrid’e karşı iki maçta da 14 sayı üretmişti. İki takım arasındaki son 7 maçın 6’sını Real Madrid kazandı. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Real Madrid’in kazanacağını tahmin ediyorum.

BU MAÇI EN YÜKSEK ORANLARLA OYNAMAK İÇİN HEMEN TIKLA! GOLDEN BAHİS FARKINI YAŞA!