Kapat

960 Rusya – Sırbistan EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

15 EYLÜL / 2012’de Olimpiyat’larda bronz madalya aldıktan sonra Rusya, son Avrupa Şampiyona’larında dibe vurmuştu. Bu turnuva için gerçekçi olmak gerekirse bir beklentileri yoktu ve yeni bir sayfa açmak istiyorlardı. Turnuvanın sürpriz takımı olmayı başardılar ve eleme turunda Hırvatistan’a fark attıktan sonra çeyrek finalde Yunanistan karşısında geriden gelip kazandılar.

Çok düşük dış şut yüzdesi ile oynasalar da rakibi bozmayı başardılar. Hızlı hücumlardan fazla sayı yediler ve boyalı alandan da rakibin büyük üstünlüğünün altından kalkmayı başardılar. Shved takımı sürüklüyor. Yunanistan karşısında ilk yarıda 4 sayıda ikinci yarı 22 sayı üretti. Mozgov’un pota altında sağladığı güç takıma artı katıyor. Vorontsevich son maçta faydalı oynadı.

Dmitry Kulagin bileğini burktu fakat bitime 10 saniye kala oyuna döndü. Çok önemli eksiklere rağmen Sırbistan’ın madalya adaylarından biri olduğu düşünülüyordu ve bu sonuca yaklaştılar. Grup aşamasında ve eleme turunda tatmin etmeyen ekip çeyrek finalde İtalya karşısında topu rakibin büyük zaafı olan içeri indirip buradan rakibi darmadağın ettiler ve rahat kazandılar.

Bogdanovic hücumu yönlendirmeye devam ediyor. Son maçta ilk 3 çeyrekte 0/7 şut atıp 8 sayıda kaldıktan sonra son çeyrekte 14 sayı üretti. İki takım grup aşamasında karşılaşmış ve Rusya, 75-72 kazanmıştı. O maçta Bogdanovic’in 19 sayısının yanısıra Marjanovic de 18 dakikada 19 sayı üretse de yeterli olmamış, fazla top kaybı yapmışlardı.

İki takım da düşük dış şut yüzdesi ile oynuyor. Sertliğin yüksek olacağı bir maç olmasını bekliyorum. Rusya rakibinin boyalı alandan fazla sayı bulmasını engelleyebilir. Çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum.