Kapat

964 Anadolu Efes – Fenerbahçe Basketbol Tahminleri

Ergin Ataman yönetiminde toparlanması beklenen Anadolu Efes, Euroleague’de darbe üstüne darbe almaya devam ediyor. 2 gün önce Moskova’da küçük düşürücü bir mağlubiyet aldılar. Rakip takımların üçlük bombardımanı karşısında çaresiz kalıyorlar. Bir önceki hafta sıra dışı oynayan Dragic bu kez alıştığımız görüntüsündeydi.

Koç, Brown’a çok güvense de son 3 maçta pasif kaldı. Fenerbahçe, Euroleague’de son 3 maçı kazanıp tekrar saha avantajı yarışında söz sahibi oldu. Çarşamba günü Panathinaikos karşısında çok iyi oynamasalar da savunmada ortaya konan efor kazanmalarını sağladı. Thompson’ın çıkışı sürüyor.

Vesely döndü ve varlığının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Sezon başında iki takım Sinan Erdem’de lig mücadelesinde karşılaşmıştı, o maçta çok fazla faul aldıran McCollum’u Fenerbahçe bu kez daha dikkatli savunacaktır.

Anadolu Efes, 9 iç saha maçının 7’sinde ilk yarıyı geride kapadı ve handikapta kalamadı. Fenerbahçe son 7 deplasman maçının 6’sında ilk yarıyı önde kapadı ve handikabı aştı. Fenerbahçe’nin ilk yarıdan bu maça da iyi başlayıp üstünlük kurmasını ve kazanmasını bekliyorum.