Kapat

966 Gran Canaria – Fuenlabrada Basketbol Tahminleri


2015’te ev sahipliği yaptığı Kral Kupası’nda finale çıkamayan Gran Canaria, 2016’da final oynamayı başarmıştı. Son ev sahipliği yaptıkları turnuva olan bu sezon başındaki Süper Kupa’da bir önceki sene yaptıkları sürprizi yapmaya yaklaşmışlar ve finalde kaybetmişlerdi.

Dolayısıyla yine sürprizi sahalarında kovalayacaklardır. Fuenlabrada iki sene sonra tekrar Kral Kupası’na katılıyor. Daha önceki tecrübelerinde hiç çeyrek finali aşamamışlardı. Son 2 ayda ligde iddialı takımlara karşı deplasmanda dağıldılar. Bençten iyi katkı alamıyorlar.

Gran Canaria uzun yıllardır sahasında çok farklı bir görüntü çiziyor. Bu sezon da ligde sadece bir iç saha maçı kaybettiler. Sahalarında 90 sayı ortalaması ile mücadele ediyorlar. Ligde Fuenlabrada’yı sahalarında çok farklı devirmişlerdi.

Ayrıca hafta sonu da iki takım Madrid’de karşılaştı ve Gran Canaria beklenmeyen ezici bir galibiyet aldı. 6 oyuncudan çift haneli skor katkısı aldılar. Gran Canaria’nın yine farklı kazanarak yarı finale yükselmesini bekliyorum.