Kapat

980 Almanya – İspanya EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

12 EYLÜL /  Nowitzki sonrası Schroeder ile tekrar takımı taşıyıcı bir oyuncu bulan Almanya, 2007’den sonra tekrar çeyrek finale yükselmeyi başardı. Schroeder yine etkili oynarken Theis, İsrail maçında olduğu gibi harika oynadı. Lo kötü bir turnuva geçiriyor.

Benzing son 5 maçta 9/28 üçlük attı. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Herkesin altın madalya favorisi olan İspanya, İstanbul’da ilk maçta millilerimiz karşısında kontrolü ellerinde bulundurdukları maçta son dakikalarda farkı açıp kazandılar.

Pau Gasol etkili performansını sürdürüyor. Llull’un sakatlığı sonrası Rodriguez ve Rubio ikilisi beklentilerin üzerinde bir turnuva geçiriyor. Yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Ribaundlarda çok etkililer. İspanya finalin net favorisi olsa da Almanya birçok maçta beklentilerin üzerinde performans gösterdi.

Farklı kaybettikleri Litvanya maçında da ilk yarı oyundan kopmamışlardı. İspanya’nın uzun ikilisi karşısında Theis-Voigtmann ikilisi ile geri adım atmayacaklarını ve Schroeder’in de yaratıcılığı ile hücumda bulacakları imkanlar ilk yarıdan maçta kalmalarını sağlayacaktır.