Kapat

981 Slovenya – Letonya EuroBasket 2017 Basketbol Tahminleri

12 EYLÜL /  Bir türlü madalya alamayan Slovenya, Goran Dragic’in son turnuvası olan bu turnuvada iddialı takımları devirerek yenilgisiz lider çıktığı grup sonrası zayıf Ukrayna karşısında rahat kazanmayı başardı. 2009’dan sonra ilk kez yarı finale yaklaştılar.

Dragic son maçta kötü oynasa da sorun olmadı. Doncic formda. Randolph son maçta patlama yaptı. Ribaundlarda etkililer.Son Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final oynamayı başaran Letonya bu turnuva için herkesin sürpriz adayıydı. Son 5 maçı kazanarak çeyrek finale kaldılar.

Son maçta Karadağ karşısında hücum güçleri çok fark etti ve farka koştular. Porzingis sıklıkla ne kadar özel bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Bir önceki maç tartışmalı faul kararları sebebi ile çok az oyunda kalabilen Timma yine harika oynadı. 1930’lı yıllardan beri yarı finale çıkamadılar.

Slovenya’da Dragic ve Doncic hızlı hücumlarda daha rahat bir şekilde pozisyon yaratma şansına sahip oluyor. Letonya son maçta Karadağ gibi bir takımın bile oyun temposunu yansıtmasına izin veremeden hücumda şov yaptılar. Çok yüksek şut yüzdesi ile oynuyorlar.

Bertans kardeşler son maçlarda düşük dış şut yüzdesi ile oynadı. Onların birinin de devreye girmesi bu maçta çok yüksek skorları görmemizi sağlayabilir. Letonya’nın daha derin hücum opsiyonu galibiyete yakın olduklarını düşündürüyor.