Kapat

985 Anadolu Efes – Olympiakos Basketbol Tahminleri

Olympiakos play-off’lara kalan ev sahibi takımlar arasında en fazla iç saha mağlubiyetine sahip ekip olsa da playoff tecrübeleri ve sertliğe prim tanınan bu ortam onları bir adım öne çıkartıyordu ilk maçta da bu farkı ortaya koyup farklı kazanmışlardı. Bu sezon rakiplerini 70’in altında tuttuğunda 11 maçın 10’unu kazanan Olympiakos ikinci maçta çok düşük dış şut yüzdesinde tutup 73 sayı yese de en önemli karakteristik özelliklerinden olan rakibi çok düşük ikilik yüzdesi, asist ve verimlilik rakamında tutmayı başaramadı ve kaybetti.

Bugüne kadar play-off’larda 8 deplasman maçını da kaybeden Efes altın değerinde bir galibiyet aldı. İlk maçta kötü oynayan Dunston ikinci maçta eski takımına karşı maça damgasını vurdu. Honeycutt oyunun iki tarafında da çok değerli performans gösterdi. Granger’ın performansında yükseliş sürüyor. Doğuş son maçta Spanoulis’in alevini söndürmeyi başardı. Kirk maçı kazandıran basketi buldu.

Olympiakos ikinci maçta ilk yarıda Spanoulis’ın dış şut bombardımanının avantajı ile arkasına aldığı rüzgarı sürdüremedi. İlk maçta etkili olan Mantzaris ikinci maçta vasat kaldı. Papanikolaou ceza atışlarını değerlendiremiyor. Lojeski’nin yokluğu hücumun sıkışmasına neden oluyor. Printezis iki maçta da çok etkili olsa da ikinci maçın sonunda kaçırdığı serbest atışlar mağlubiyete neden oldu.

Anadolu Efes son 8 iç saha maçında 7 galibiyet aldı. Geçen ay her ne kadar Olympiakos için bir prestij niteliğinde olsa da Anadolu Efes sahasında rakibini 77-69 devirmişti. Pire’de beklentilerin altında kalan Heurtel çok iyi oynamıştı. Heurtel’in ve son maçın sonunda kıpırdanan Brown’un kendini bulması ile Anadolu Efes’in sahasında hata yapmayacağını tahmin ediyorum. Ayrıca sert ve gergin bir maç olmasını bekliyorum. Yüksek skor çıkmayabilir.