Kapat

998 CSKA Moskova – Olympiakos Basketbol Tahminleri

Euroleague’de Final Four denilince akla ilk gelen takım CSKA Moskova’dır. Üst üste 15. Sezonun 14’ünde Final Four’a kalmayı başardılar. Uzun yıllardır tek maç sisteminin en çok zorladığı ekip olan ve hayal kırıklıkları yaşayan ekip geçen sezon şampiyonluğa ulaştı. Bu sezona da harika bir başlangıç yapan takım ardından özellikle deplasmanda çok kırılgan bir görüntü verdi.

De Colo ve Teodosic önderliğinde akıcı tempolu oynayan ekipler. Playoff’da ikinci maçta Hines’ın devreye girmesi ve son maçta da Higgins’in ortaya koyduğu oyun değerliydi. En yüksek sayı ortalamasına sahip takımlar. En yüksek yüzdeli oynayan ekiplerden birilerdi. Teodosic’in sakatlık problemi olsa da oynaması bekleniyor.

Her sezon Olympiakos belki kadro üzerinde büyük yetenek havuzuna sahip olmasa da takım oyununa olan bağlılık ve elit savunma yapıları onların sıklıkla bu yüksek seviyede olmasını sağlıyor. Bu sezon da rakiplerini en düşük verimlilik sayısında, en düşük ikilik şut yüzdesinde tutan takımlar. Ribaundlarda en etkili ekipler. Spanoulis ilerleyen yaşına rağmen halen takımını çok iyi organize ediyor.

2012’de tanıklık ettiğim İstanbul’daki tarihi finalde CSKA Moskova karşısında Olympiakos 19 sayı geriden gelip şampiyonluğa uzanmıştı. CSKA finalin favorisi olsa da Olympiakos’un agresif savunması ile rakibi bozmayı başaracağını ve maçta kalacağını tahmin ediyorum.